Multiochrona

bezpieczeństwo dla Ciebie

i Twojego domu

Sprawdź   Zamów

Multiochrona


Awaria instalacji elektrycznej? Potrzebujesz wsparcia lekarza w nagłej sytuacji? Pękła rura i zalałeś mieszkanie sąsiada?

Z nami możesz zyskać pomoc w tych i wielu innych sytuacjach, wtedy gdy tego potrzebujesz

Pani Julia:

Rano poczułam swąd spalenizny i zobaczyłam iskrzący kontakt do którego podłączona była lampka. Natychmiast ją wyłączyłam i wyciągnęłam wtyczkę z kontaktu. Zgłosiłam zdarzenie do Centrum Operacyjnego*, które umówiło wizytę specjalisty na ten sam dzień. Elektryk stwierdził zwarcie, naprawił instalację i wymienił spalony kontakt.

Korzyści dla klienta

2 lata bez podwyżek cen prądu

nie martwisz się zmianami ceny sprzedaży prądu przez okresu obowiązywania oferty

ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym

oszczędność czasu i pieniędzy

nie tracisz czasu na szukanie pomocy oraz środków finansowych na kosztowne naprawy


nawet do 5000 zł rocznie na usługi medyczne dla Ciebie i Twojego partnera łącznie

dostęp do fachowych usług

m.in. elektryka, technika urządzeń gazowych i grzewczych, hydraulika, dekarza, szklarza, ślusarza, serwisanta domowych urządzeń RTV/AGD


nawet do 1400 zł rocznie na naprawę domowych awarii

Szczegóły oferty "Multiochrona Premium FMO"

 

  Cena brutto sprzedaży prądu dla grupy taryfowej G11k
(zł/kWh) obowiązująca w 24-miesięcznym okresie obowiązywania oferty
Cena brutto sprzedaży prądu dla grupy taryfowej G12k
(zł/kWh) obowiązująca w 24-miesięcznym okresie obowiązywania oferty
Wysokość opłaty handlowej
(cena brutto, zł/miesiąc) obowiązująca w 24-miesięcznym okresie obowiązywania oferty
  całodobowa strefa dzienna strefa nocna  
Premium FMO
0,2969 0,3625 0,2358 28,99
 • Ceny zawarte w Tabeli zawierają podatek od towarów i usług (VAT) oraz podatek akcyzowy.


Stała cena

W ENERDZE wiemy, jak dużą rolę w planowaniu domowego budżetu pełnią koszty
zużycia prądu. Nikt nie lubi niespodzianek związanych z podwyżkami,
dlatego zabezpieczymy Cię przed zmianami ceny sprzedaży prądu
do końca okresu obowiązywania oferty.

Zamów ofertę nie wychodząc z domu

Zamów Online

Wypełnij formularz, a nasz doradca zadzwoni do Ciebie i przedstawi dopasowaną ofertę.

Zamów ofertę w najbliższym salonie sprzedaży

Zamów w Salonie Sprzedaży

Odwiedź najbliższy Salon Sprzedaży i skorzystaj z pomocy naszych pracowników.

Niezmienna cena sprzedaży energii elektrycznej dotyczy 24-miesięcznego okresu obowiązywania oferty trwającego nie dłużej niż do 30.09.2020 roku. Oferta „Multiochrona Premium FMO” nie dotyczy opłat za dystrybucję i innych opłat Dystrybutora. Z oferty „Multiochrona Premium FMO” mogą skorzystać klienci będący konsumentami, korzystający z usług dystrybutorów, z którymi ENERGA – OBRÓT S.A. zawarła generalne umowy dystrybucyjne dla umów kompleksowych lub przyłączeni do sieci dystrybucyjnej ENERGA – OPERATOR S.A., korzystający z jednostrefowych grup taryfowych lub dwustrefowych grup taryfowych, którzy zawrą z ENERGA-OBRÓT S.A. umowę kompleksową . Oferta „Multiochrona Premium FMO” nie dotyczy klientów korzystających z liczników przedpłatowych. Szczegółowe warunki oferty oraz warunki ubezpieczeń: Assistance Domowy Pakiet Premium, Na ratunek z energię PLUS oraz Odpowiedzialności Cywilnej w Życiu Prywatnym Pakiet Premium, określa Regulamin oferty „Multiochrona Premium FMO” wraz z załącznikami, dostępny na www.energa.pl

*AWP Polska Sp. zo.o.

Najważniejsze pytania i odpowiedzi

Gdy nasz Klient zadzwoni do Centrum Operacyjnego w celu zgłoszenia np. awarii instalacji grzewczej Centrum Operacyjne w ciągu godziny drogą telefoniczną zostanie poinformowany o możliwym terminie dojazdu specjalisty.

Przykład Klienta:

Pan Romek zadzwonił do Centrum Operacyjnego, aby zgłosić awarię kotła centralnego ogrzewania. Ze względu na porę roku i niską temperaturę na zewnątrz, Klientowi bardzo zależało na czasie. Nasze Centrum Operacyjne w ciągu kilkunastu minut poinformowało pana Romka o terminie dojazdu specjalisty. Nasz technik urządzeń grzewczych dojechał na miejsce w ciągu 1,5 godziny, a w ciągu kolejnych 30 minut usunął usterkę.

Tak, ubezpieczenie Assistance Domowe Pakiet Premium swoim zakresem obejmuje sprzęt AGD i RTV, który został zakupiony jako fabrycznie nowy, nieobjęty jest gwarancją producenta oraz nie ma więcej niż 5 lat (licząc od daty zakupu).

Przykład Klienta:

Do Centrum Operacyjnego zadzwonił Pan Adam, którego zakupiony 3 lata temu, odtwarzacz DVD nie chciał odtwarzać płyt. Usługodawca stwierdził na miejscu, że awarii uległ silnik, przez co płyty się nie obracały. Nasz Klient nie zapłacił za usługę.

Zakres ubezpieczenia Assistance Domowe Pakiet Premium, które posiadają nasi Klienci obejmuje również koszt transportu sprzętu do serwisu i z serwisu do miejsca ubezpieczenia np. mieszkania naszego Klienta. Dzieje się tak w momencie braku możliwości naprawy sprzętu w miejscu awarii.

Przykład Klienta:

Pani Ewie zepsuła się pralka. Zadzwoniła do Centrum Operacyjnego w celu zgłoszenia awarii. Fachowiec, który przybył na miejsce stwierdził, że awarii nie da się naprawić na miejscu i pralka musi zostać naprawiona w serwisie. Pokryliśmy koszt dojazdu i wizyty fachowca, transport pralki do i z serwisu oraz naprawę.

Ubezpieczenie swoim zakresem ochrony obejmuje mieszkanie lub dom jednorodzinny, który znajduje się na terenie Polski i które nasz Klient podał ubezpieczającemu jako miejsce dostawy energii.

W momencie gdy nastąpiła awaria instalacji elektrycznej, niezależnie czy stało się to na skutek przyczyny wewnętrznej lub zewnętrznej nasz Klient może liczyć na organizację i pokrycie kosztów wizyty specjalisty, który usunie awarię, materiałów i części zamiennych.

Przykład Klienta:

Pani Julia poczuła swąd spalenizny i zobaczyła iskrzący kontakt do którego podłączona była lampka nocna. Natychmiast wyłączyła ją i wyciągnęła wtyczkę z kontaktu. Zgłosiła zdarzenie do Centrum Operacyjnego, które umówiło wizytę specjalisty na ten sam dzień. Elektryk stwierdził zwarcie, naprawił instalacje i wymienił spalony kontakt.

W przypadku gdy nasz Klient zgłasza awarię, termin dojazdu specjalisty na miejsce nie może być dłuższy niż 24 godziny od momentu otrzymania zgłoszenia przez Centrum Operacyjne. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy otrzymamy zgodę od naszego Klienta na realizację usługi w innym terminie.
W przypadku awarii sprzętu AGD lub RTV Klientów posiadających Pakiet Premium termin dojazdu specjalisty nie może być dłuższy niż 72 godziny. Chyba, że otrzymamy zgodę od naszego Klienta na realizację usługi w innym terminie.

Przykład Klienta:

Pani Ewie zepsuła się pralka będąca po gwarancji. Nasz specjalista przyjechał do Klientki na następny dzień, po jej powrocie z pracy. Okazało się, że w pralce spalił się panel sterujący. Zamówiono nowy panel, który następnie został zamontowany.

Nie, zakres usług które pokrywane są z ubezpieczenia jest dużo szerszy. Obejmuje on organizację i pokrycie kosztów interwenci specjalisty, wraz z dojazdem, robocizny, a także materiałów oraz części zamiennych.

Przykład Klienta:

Pan Krzysztof zadzwonił do Centrum Operacyjnego z prośbą o pomoc. Nie mógł uruchomić pieca gazowego, który znajdował się w jego mieszkaniu. Fachowiec, który przybył na miejsce stwierdził awarię zaworu bezpieczeństwa. Zawór został wymieniony na miejscu. Pokryliśmy koszt organizacji, dojazdu fachowca oraz robocizny i części zamiennej.

Kiedy nasz Klient potrzebuje skorzystać z wizyty u lekarza każdorazowo powinien skontaktować się telefonicznie z Centrum Operacyjnym Mondial Assistance. Osoba z naszego Centrum Operacyjnego organizuję wizytę w placówce, z usług której korzystamy. W tym wypadku wizyta odbywa się bez kosztowo. Wizyta umawiana jest w porozumieniu z naszym Klientem w placówce, która może pomóc mu jak najszybciej.

Przykład Klienta:

Pani Anna, późnym popołudniem poślizgnęła się w kuchni i upadła. Zaczął boleć ją nadgarstek. Zadzwoniła do Centrum Operacyjnego z prośbą o umówienie wizyty u lekarza. Bardzo zależało jej, aby wizyta odbyła się jak najszybciej. Po rozmowie z naszą Klientką pracownik Centrum Operacyjnego sprawdził dostępność terminów i poinformował panią Annę o miejscu i godzinie wizyty.

W momencie gdy u naszego Klienta nastąpiło zaostrzenie lub powikłania wynikające z choroby przewlekłej zostanie on poinformowany o odmowie pokrycia kosztów np. wizyty lekarskiej potrzebnej w związku z tą chorobą. Do chorób przewlekłych zaliczane są choroby, które charakteryzują się powolnym rozwojem oraz długookresowym przebiegiem i zostały zdiagnozowane przed przystąpieniem do umowy ubezpieczenia oraz takie, które są stale lub okresowo leczone ambulatoryjnie lub były przyczyną hospitalizacji w okresie roku przed przystąpieniem do umowy (np. astma, alergie, nadciśnienie i inne choroby układu krążenia).

W przypadku gdy nasz Klient uległ nagłemu zachorowania lub nieszczęśliwemu wypadkowi poza miejscem zamieszkania np. podczas wizyty u rodziny, w sanatorium i wymaga transportu do szpitala nasze Centrum Operacyjne organizuje i pokrywa koszt takiego transportu.

Przykład Klienta:

Pan Zdzisław podczas lata przebywał u córki. Doznał urazu nogi, który wymagał założenia gipsu. Nasz Klient zadzwonił do Centrum Operacyjnego i poprosił o transport do szpitala na wizytę kontrolną – zapewniliśmy ambulans konkretnego dnia na umówioną godzinę.

Jeśli nasz Klient uległ nagłemu zachorowaniu lub nieszczęśliwemu wypadkowi możemy zorganizować transport miedzy placówkami w dwóch przypadkach. W pierwszym przypadku, gdy Klient przebywa w placówce, która nie ma możliwości przeprowadzenia niezbędnego dla niego leczenia lub zabiegu. W drugim przypadku, gdy lekarz prowadzący skierował Klienta na badania specjalistyczne lub zabieg chirurgiczny w innej placówce. Centrum Operacyjne pokrywa koszty transportu do kwoty limitu wskazanego w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Przykład Klienta:

Pani Joanna przebywała w szpitalu w celach diagnostycznych, otrzymała skierowanie na kolejne badania specjalistyczne w innym szpitalu – zorganizowaliśmy transport ze szpitala do szpitala.

Gdy nasz Klient posiada od swojego lekarza prowadzącego pisemne zalecenie leżenia oraz zażywania leków, Centrum Operacyjne organizuje i pokrywa koszt dostarczenia leków do miejsca zamieszkania. Koszt leków pokrywa nasz Klient.

Przykład Klienta:

Pan Wojciech, który jest naszym Klientem zachorował na zapalenie płuc. Zadzwonił do nas z prośbą o zakup i dostarczenie leków. Ponieważ lekarz prowadzący zalecił mu leżenie, nie był w stanie zakupić ich samodzielnie. Zorganizowaliśmy dostarczenie leków do domu naszego Klienta.

W sytuacji, gdy nasz Klient np. po wypadku posiada pisemne zalecenie od lekarza prowadzącego informujące o tym, że wymaga rehabilitacji w poradni rehabilitacyjnej lub w miejscu zamieszkania Centrum Operacyjne pokrywa koszt organizacji procesu rehabilitacyjnego. Czyli koszt transportu ubezpieczonego do i z poradni rehabilitacyjnej, koszt zabiegów rehabilitacyjnych wykonywanych w poradni albo koszt przyjazdu fizykoterapeuty do miejsca zamieszkania i koszty wykonywanych tam zabiegów rehabilitacyjnych.

Przykład Klienta:

Pan Tomasz podczas wychodzenia z tramwaju niefortunnie się potknął i złamał nogę. Trafił do szpitala, w którym założono mu gips. Po zdjęciu gipsu potrzebował rehabilitacji. Zorganizowaliśmy proces rehabilitacji w miejscu zamieszania naszego Klienta.

Centrum Operacyjne Mondial Assistance organizuje i pokrywa koszt pomocy psychologa dla naszych Klientów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji losowej.

Przykład Klienta:

Podczas wypadku komunikacyjnego naszej Klientce zginął mąż, a córka doznała obrażeń wymagających wielomiesięcznej rehabilitacji. Kobiecie zorganizowaliśmy wizytę u psychologa

 • Państwowych i prywatnych placówkach służby zdrowia w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku,
 • Działaniu leków, skutkach ubocznych, interakcjach z innymi lekami (informacje te udzielane są przez lekarza Centrum Operacyjnego),
 • Placówkach prowadzących zabiegi rehabilitacyjne,
 • Placówkach handlowych oferujących sprzęt rehabilitacyjny,
 • Aptekach czynnych przez całą dobę,
 • Niezbędnych badaniach kontrolnych dla grup wiekowych o podwyższonym ryzyku,
 • Grupach wsparcia dla osób dotkniętych alkoholizmem, w trudnej sytuacji rodzinnej, cierpiących na określone schorzenia, kobiet po mastektomii, dla rodziców ciężko chorych dzieci.

 

Poza tym gwarantujemy:

 • Dostęp do informacji medycznych, w tym informacji o tym, jak należy się przygotowywać do zabiegów lub badań medycznych,
 • Możliwość przeprowadzenia rozmowy telefonicznej z lekarzem dyżurnym Centrum Operacyjnego, który w miarę posiadanej wiedzy specjalistycznej oraz istniejących możliwości udzieli ustnej informacji, co do dalszego postępowania.

 

W razie zajścia Zdarzenia ubezpieczeniowego jesteś zobowiązany:

 • użyć dostępnych Ci środków w celu zapobieżenia szkodzie lub zmniejszenia jej rozmiarów;
 • niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie ustawowo przewidzianym, tj. przed upływem terminu przedawnienia roszczeń osób poszkodowanych, powiadomić UNIQA TU S.A. o Zdarzeniu ubezpieczeniowym;
 • zabezpieczyć możność dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wobec innych osób odpowiedzialnych za szkodę, między innymi poprzez złożenie dokumentów lub informacji niezbędnych do skutecznego ich dochodzenia;
 • w przypadku uzasadnionego podejrzenia powstania szkody w wyniku przestępstwa lub wykroczenia powiadomić o tym organy ścigania;
 • podjąć współpracę z UNIQA TU S.A. w zakresie likwidacji szkody w celu wyjaśnienia okoliczności powstania szkody i ustalenia jej rozmiarów;
 • w przypadku pozwania Cię na drogę sądową, niezwłocznie powiadomić o tym fakcie UNIQA TU S.A.;
 • przedłożyć UNIQA TU S.A. orzeczenie sądowe w terminie umożliwiającym wniesienie środka odwoławczego, celem uzgodnienia stanowiska co do ewentualnego zaskarżenia orzeczenia.

Pamiętaj, że jeżeli umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa nie użyłeś dostępnych Ci środków w celu zapobieżenia szkodzie lub zmniejszenia jej rozmiarów, UNIQA TU S.A. jest wolne od odpowiedzialności za szkody powstałe z powodu zwiększenia rozmiarów szkody ze względu na Twoje umyślne działanie lub Twoje rażące niedbalstwo.

W przypadku gdy poszkodowany zgłosi roszczenia bezpośrednio do Ciebie, jesteś zobowiązany do zaniechania działań zmierzających do zaspokojenia lub uznania jego roszczeń jak również do zaniechania zawarcia z nim ugody, do czasu uzyskania pisemnej zgody UNIQA TU S.A.

Po wystąpieniu zdarzenia Ty lub osoba poszkodowana przez Ciebie powinna niezwłocznie skontaktować się z UNIQA Contact Center w celu zgłoszenia szkody.

W celu uzyskania zwrotu kosztów, w związku z odpowiedzialnością cywilną najlepiej wypełnić formularz online na www.uniqa.pl lub telefonicznie kontaktując się z UNIQA Contact Center pod numerami telefonów:

801 597 597, +48 42 66 66 500

w godzinach:

Pon – pt: 8:00–19:00

Sb: 8:00–16:00

Ochrona rozpoczyna się od pierwszego dnia miesiąca następnego po złożeniu Deklaracji zgody.

Przykładowo, jeśli podpisujesz umowę kompleksową w zakresie energii elektrycznej lub paliwa gazowego, a wraz z nią składasz oświadczenie o przystąpieniu do ubezpieczenia 10 stycznia, to ochroną ubezpieczeniową zostaniesz objęty od pierwszego dnia kolejnego miesiąca od tej daty, czyli od 1 lutego.

Szkodę możesz zgłosić Ty lub osoba poszkodowana w wyniku Twoich niepożądanych działań z zakresu objętego ochroną ubezpieczeniową.

Przystąpienie do ubezpieczenia odbywa się poprzez złożenie Deklaracji zgody w formie podpisanego przez Ciebie dokumentu zawierającego Twoje oświadczenie woli o przystąpieniu do ubezpieczenia lub poprzez ustne oświadczenie złożone w trakcie nagrywanej rozmowy telefonicznej z przedstawicielem Ubezpieczającego, czyli Energa Obrót S.A.

Pamiętaj, aby zapoznać się z postanowieniami Ogólnych Warunków Ubezpieczenia przed przystąpieniem do ubezpieczenia.