Pompy ciepła

obniż koszty ogrzewania

w swoim domu

Zamów Sprawdź


Zmień sposób ogrzewania swojego domu, a my wesprzemy Twoją inwestycję.

Z nami zaoszczędzisz do 5 000 zł na zakup pompy ciepła lub pieca akumulacyjnego.

Wybierz nowoczesne rozwiązania grzewcze i zyskaj:

 • wygodę,
 • czystość,
 • bezpieczeństwo dla siebie i bliskich.

Pompy ciepła to najbardziej bezpieczna metoda przekazywania energii. Ich działanie nie opiera się na spalaniu paliwa, co wyklucza m.in. ryzyko wystąpienia pożaru czy innego niebezpieczeństwa związanego z użyciem paliwa gazowego bądź oleju opałowego. Stosowanie pomp ciepła niesie za sobą liczne korzyści:


 Bezpieczeństwo

Najbardziej bezpieczna metoda przekazywania energii cieplnej
Brak ryzyka pożaru


Oszczędność

Oszczędny system grzewczy, który pozwala zniwelować zbędne wydatki


Ochrona 

Ochrona środowiska naturalnego dzięki wykorzystaniu niekonwencjonalnych materiałów grzewczych

Jak działa pompa ciepła?

Ogrzewanie pompą ciepła składa się z instalacji dolnego źródła ciepła, samej pompy oraz instalacji grzewczej. Czynnik roboczy, cyrkulujący w zamkniętym obiegu, parując w niskich temperaturach, odbiera energię cieplną ze środowiska naturalnego (powietrze, grunt, woda). Następnie za pomocą sprężarki doprowadza energię do temperatury odpowiedniej do celów ogrzewania. Bezpłatnie pobrana energia cieplna oraz elektryczna energia napędowa dają ciepło pozwalające ogrzać budynek.

Prezentacja urządzeń DIMPLEX

W tabeli przedstawiono podział na cztery kategorie produktowe:

Pompy gruntowe Pompy powietrzne Pompy powietrzno - gruntowe Pompy wodne
Czerpie energię cieplną z gruntu Czerpie energię cieplną z powietrza Czerpie energię cieplną z powietrza, gruntu oraz ciepła odpadowego Czerpie energię cieplną z wody gruntowej
Możliwa praca we współpracy z innymi źródłami ciepła Zaawansowana automatyka Wszechstronne urządzenie do ogrzewania oraz chłodzenia Nieprawdopodobnie wysoka wydajność
Niskie koszty eksploatacji Zmniejsza koszty eksploatacji Przynosi wymierne korzyści finansowe Redukcja kosztów eksploatacyjnych

Jesteś...?

Poszukiwaczem bezpiecznych rozwiązań?

Nowoczesny system grzewczy pozwala spać spokojnie. Pompy ciepła stanowią
najbardziej bezpieczną metodę przekazywania energii elektrycznej. Ryzyko
pożaru w tym przypadku nie istnieje.

 • Pani Maria z Olsztynka:
  Nie lubię takiej niepewności. Zawsze byłam bojaźliwa, a z biegiem lat jeszcze bardziej staram się dbać o swoje bezpieczeństwo. Pompa ciepła daje mi to poczucie, że nic się złego nie stanie. Nie ma ryzyka, więc mogę odetchnąć z ulgą i cieszyć się spokojem.

Nastawiony na ekologiczne działania?

Pompy ciepła dzięki wykorzystaniu niekonwencjonalnych materiałów grzewczych są skutecznym obrońcą środowiska naturalnego. Dodatkowo nie wytwarzają zanieczyszczeń.

 • Ania z Krakowa:
  Przyznaję - sprawy ekologii są dla mnie istotne. Nie chcę, by moje działania przyczyniały się do zanieczyszczania środowiska. Staram się zdrowo
  i świadomie żyć. Skoro mam wybór, to z niego korzystam, dlatego w domu mam pompę ciepła. Ekologiczną i oszczędną, czyli duet, który bardzo lubię.

Zabieganym człowiekiem szukającym komfortu?

To czas, a właściwie jego brak, stanowi Twój największy problem?
Pompy ciepła to innowacyjne produkty, które nie wymagają
nieustannej kontroli. Są praktycznie bezobsługowe i intuicyjne.

Masz czas na ważne dla Ciebie rzeczy.

 • Tadeusz z Białegostoku:
  Ciężko pracuję, więc po powrocie do domu nie mam głowy do obowiązków. Chcę przyjść „na gotowe”. Rozpalanie kominka, grzanie w piecu? Wolę unikać takich rzeczy. Wracam i mam komfort ciepła, o które nie muszę się martwić. Działa niezależnie ode mnie, a na tym zależy mi najbardziej.

Chcesz zamówić ofertę na pompy ciepła? Kliknij tutaj i przejdź do formularza

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą, zostaw swoje dane w formularzu

Dane kontaktowe

* pola obowiązkowe

Zgody

Zaakceptuj minimum pierwszą z poniższych zgód:
Informujemy, że Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest ENERGA-OBRÓT SA 80-309 Gdańsk, al. Grunwaldzka 472; celem zbierania danych jest przedstawienie informacji handlowej lub propozycji zawarcia umowy. Dane są udostępniane spółkom z Grupy Kapitałowej ENERGA. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania; podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do realizacji ww. celu. Zamawiając rozmowę, akceptuje Pan/ Pani, że rozmowa może być nagrywana.