Centrum Obsługi Klienta Biznesowego

Centrum Obsługi
Klienta Biznesowego


Skorzystaj z wyszukiwarki lub wybierz
jeden z tematów poniżej

04-01-2019

Komunikat o cenach prądu w 2019 roku

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w dniu 1 stycznia 2019 roku wchodzi w życie ustawa o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, mająca na celu łagodzenie skutków podwyżek cen energii elektrycznej w roku 2019. Ustawa obejmuje wszystkie grupy odbiorców w kraju.


Zapewniamy, że dochowujemy najwyższej staranności w realizacji obowiązków wynikających z przyjętej ustawy. Prowadzimy bardzo intensywne prace nad jak najszybszym wdrożeniem dostosowanej do wprowadzonych wymogów polityki cenowej.


Informujemy również, że ze względów technicznych w początkowym okresie roku 2019 mogą otrzymać Państwo faktury opiewające na kwoty wynikające z wcześniej zawartych umów. Te faktury zostaną skorygowane ze skutkiem na dzień 1 stycznia 2019 roku w pierwszym kwartale roku 2019 w sposób zgodny z przyjętą ustawą.


Jesteśmy do Państwa dyspozycji i w każdej chwili gotowi do udzielenia wszelkich wyjaśnień w sprawie.

Za powstałe niedogodności bardzo przepraszamy.

31-10-2017

JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Od 1 stycznia 2018 r. obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży VAT i rejestr zakupów VAT) i przesyłania jej jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT) obejmie również mikroprzedsiębiorców.

 

Oznacza to, że obowiązek przekazywania JPK_VAT bez wezwania organu podatkowego będzie dotyczyć wszystkich podatników VAT. Duże przedsiębiorstwa wysyłają JPK_VAT od 1 lipca 2016 r., a małe i średnie od 1 stycznia 2017 r.

 

 

Mikroprzedsiębiorco! Nowy obowiązek dotyczy cię, jeśli jesteś podatnikiem VAT i składasz deklaracje VAT-7 lub VAT-7K.

 

Więcej informacji na stronie Ministerstwa finansów www.jpk.mf.gov.pl

14-08-2017

Energa zasili PKP Intercity

W historii kolejowej spółki jest to pierwsza zmiana sprzedawcy energii elektrycznej.

Do walki o umowę z tak znaczącym klientem stanęli najwięksi gracze polskiego rynku energetycznego. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła spółka Energa Obrót. Umowa, jaką zawarła z PKP Intercity, podpisana została na dwa lata, jej realizacja rozpocznie się we wrześniu 2017 roku.


Wolumen sprzedanej energii wynosi 12 275 MWH, które zasilą 115 punktów poboru w całej Polsce.

28-12-2015

Ostrzeżenie

Szanowni Klienci,

 

Informujemy o pojawiających się mailach zawierających fałszywe wezwanie do zapłaty wystawiane rzekomo przez Kruk SA a dotyczące zadłużenia wobec Energa Obrót SA.

 

Maile zawierają załącznik zawierający złośliwe oprogramowanie. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać tego załącznika.

 

Informujemy, że przesłane wiadomości nie mają nic wspólnego z rzeczywistymi rozliczeniami z Energa Obrót SA. Ponadto nasza firma nie współpracuje z firmą Kruk.

 

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać na stronach Kruk SA http://pl.kruk.eu/aktualnosci/art170,kruk-ostrzega-przed-falszywym-listami-i-e-mailami.html

21-12-2015

Godziny pracy infolinii oraz salonów sprzedaży w okresie świątecznym

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w okresie świątecznym zmianie ulegną godziny pracy infolinii oraz salonów sprzedaży.

infolinia dla Klientów indywidualnych

24.12.2015 r. od 07:00 do 14:00

31.12.2015 r. od 07:00 do 16:00

infolinia dla firm

24.12.2015 r. nieczynne

31.12.2015 r. od 08:00 do 16:00

salony sprzedaży

24.12.2015 r. nieczynne

31.12.2015 r. od 9:00 do 13:00

Jednocześnie składamy Państwu życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku.

21-12-2015

Możliwe utrudnienia związane z wdrożeniem nowego systemu obsługi klientów.

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami związanymi z wdrożeniem nowego systemu obsługi mogą pojawić się opóźnienia w wystawieniu faktur dla niektórych Klientów, wydłużył się też czas realizacji zgłoszeń. Przepraszamy za utrudnienia i zapewniamy, że mimo opóźnień, realizujemy wszelkie sprawy. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka najbliższych tygodni.

 

Zapewniamy jednocześnie, że Klienci nie poniosą żadnych dodatkowych konsekwencji czy opłat wynikających z błędów i opóźnień, jakie pojawiły się po naszej stronie. Faktury będą sukcesywnie wystawiane i dostarczane. Jednocześnie, w przypadku, gdy klient uzna skumulowaną kwotę do zapłaty za zbyt wysoką, firma rozłoży płatność na raty (po zgłoszeniu pod numerem 555 555 555 lub pisemnie).

 

Możliwe utrudnienia:

 

  • opóźnienia w wystawianiu faktur,
  • ograniczony dostęp do konta ENERGA24 lub eBOK i salda rozliczeń,
  • czasowy brak dostępu do usług: Rozliczenie Rzeczywiste i Prąd na Kartę,
  • dłuższy niż zazwyczaj czas oczekiwania na realizację niektórych zleceń.

 

Powyższe ograniczenia nie wpłyną na ciągłość dostaw energii, a odczyty liczników są prowadzone jak dotąd, aby zachować ciągłość rejestrowania danych.

 

Jednocześnie, ze względu na większą liczbę zgłaszanych spraw, wydłużył się czas oczekiwania na telefoniczne połączenie z konsultantem. Przypominamy, że infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7-22.

 

Przepraszamy Klientów za wszystkie utrudnienia. Staramy się też informować o nich z odpowiednim wyprzedzeniem. Szczegółowe informacje wysyłane są do klientów pocztą tradycyjną, mailową oraz poprzez sms. Prosimy, aby Klienci w tym czasie zwracali szczególną uwagę na korespondencję od Energi.

 

Dodatkowo informujemy, że aktualnie trwają prace techniczne w serwisie 24.energa.pl. W związku z tym serwis nie będzie dostępny.

09-12-2015

Komunikat dla Klientów z obszarów: elbląskiego, kaliskiego, koszalińskiego i olsztyńskiego.

W związku z rozbudową serwisu obsługi internetowej informujemy, że aktualnie w serwisie eBOK nie ma podglądu do bieżącego salda – wyświetla się stan konta na dzień 30 listopada 2015 roku.

 

Zwracamy uwagę, że konsultanci Infolinii również czasowo nie mają dostępu do bieżących sald i dokonywanych przez Państwa wpłat.

 

Przepraszamy za utrudnienia.

22-10-2015

Komunikat dla Klientów z obszaru płockiego i słupskiego.

Na skutek błędu systemu obsługi do niewielkiej liczby klientów Energa Obrót na terenie obszaru płockiego i słupskiego trafiły błędne wezwania do zapłaty. Klienci powinni potraktować je jako bezzasadne. Firma wykryła problem zaraz po wysłaniu błędnych wezwań do zapłaty i natychmiast podjęła działania, aby poinformować klientów o pomyłce. Energa Obrót dysponuje listą klientów, którzy zostali dotknięci błędem systemu. Klienci otrzymają sms, zostaną też wysłane osobne pisma.

 

Przepraszamy za utrudnienia.

22-10-2015

Komunikat dla Klientów z obszaru gdańskiego, którzy zamierzają złożyć wniosek o instalację licznika przedpłatowego

Informujemy, że zlecenie na podstawie wniosku o instalację licznika przedpłatowego będzie zrealizowane po 29 listopada 2015 roku.

Jest to związane z wdrożeniem nowego systemu obsługi, co skutkuje czasowym ograniczeniem niektórych jego funkcjonalności.

 

Przepraszamy za chwilowe niedogodności.

21-10-2015

Komunikat dla klientów Meritum Banku i Alior Banku

W związku z połączeniem Meritum Banku z Alior Bankiem w dniach 23 października od godz. 15:00 do 26 października do godz. 6:00 klienci tych banków będą mieć przerwę w dostępie do szeregu usług, w tym do bankowości elektronicznej. W związku z powyższym dla klientów korzystających z usługi Rozliczenia pre-paid nie będą dostępne możliwości zakupu kodu doładowania licznika w żadnym z wymienionych kanałów:

 

Rozliczenia pre-paid:

  • poprzez ENERGA24,
  • poprzez formularz doładowań na stronie www.energa.pl/doladowania,
  • w punktach sieci Moje Rachunki, BluePay i epay,

 

Nie będzie możliwe również dokonywanie płatności za faktury za pomocą bramki na ebok.energa.pl i 24.energa.pl.

 

Za wszystkie utrudnienia przepraszamy.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach ww. banków.

Powrót